Zprávičky

Stáž - Švédsko

V týdnu od 6. 6 do 10. 6. 2022 jede vedení  na stáž do Švédska do města Malmö, pochytit nějaké nové zkušenosti a nápady.

Navštíví několik školek.

Na našem Facebooku a Instagramu budeme stáž fotodokumentovat.


 

  1. Triangelns förskola – Tato školka se nachází uprostřed centra Malmö poblíž nákupního centra Triangelns a městského tunelu. Mateřská škola je umístěna na střeše o patro výše, chráněná před provozem. Nachází se ve dvou různých domech, v přízemí výškové budovy a přes dvůr ve vlastní budově. Je v docházkové vzdálenosti do několika parků, knihoven a hřišť.
  2. St Gertruds förskola - Tato školka se nachází v jednom z nejstarších kulturních domů v Malmö.
  3. Bokträdgården - Zahrada knih umožňuje školkám v Malmö prozkoumat bohaté přírodní oblasti a prostředí, která v jejich každodenním bezprostředním okolí neexistují. Venkovní aktivity jsou primárně zaměřeny na mateřské školy ve městě Malmö, které postrádají blízkost větších zelených ploch. Zahrada je obklopena krásnými poli a pastvinami a je rozdělena do různých vzrušujících místností, které zvou k prozkoumávání a objevování jevů v přírodě. Velká zahrada je jak divoká s keři a stromy, tak vybavená květinovými záhony a pěstebními truhlíky. Slouží jako kreativní aréna jak pro pedagogy, tak pro děti.
  4. Gullängen -  mateřská škola se 4 odděleními. Nachází se v okrese Vändrosten v Uddeholmsgatan a Västanforsgatan. Areál školky se nachází v bývalé truhlářské a šicí dílně, která byla přestavěna a upravena pro MŠ. Prostory mají stále nádech prostředí bývalé dílny se světlem ve stropě a zajímavým a odlišným vybavením, které poskytuje skvělé příležitosti k učení a rozvoji dětí.