Okolní prostředí

Galerie

Okolní prostředí

Monty School sídlí v nádherném tichém a zdravém prostředí. Děti pro své hry využívají zahradu o rozloze 1500m². Blízkost lesů s nádhernými stromy a potokem na pražské poměry vzácných druhů ptáků i dalších zvířat umožňuje vycházky dětí za poznáváním přírody.


Monty školka v Hodkovičkách se rozprostírá v malebném údolí Zátišského potoka s několika rybníky. Je to jedna ze čtvrtí, kam když přijedete, budete opravdu překvapený krásou zdejších vil i okolní přírodou. Zvláštností Zátiší je, že je to asi jedno z mála míst Prahy, které dřív bylo nepoměrně rušnější než v současnosti. Dnes tu potkáte jen něco málo rodin na procházce, pár rekreačních běžců a maminek s kočárky.

Na konci 19. století se jednalo o proslavené živé letovisko a oblíbené výletní místo, známé po celé Praze a vyhlášené svými proslulými zahradními hostinci. Podle jedné z restaurací zvané „V Zátiší“ se začala nazývat i celá rekreační letní osada uprostřed lesů s honosnými vilami v neorenesančním stylu. 

Za první republiky potom Zátiší zažilo svou zlatou éru. Na hosty tu čekaly mimo jiné Šuber-Rücklovy sluneční lázně, dále restaurace V Myslivně (U Rytířů) a restaurace U Korostenských. Nechyběl ani rybník a farma. Hoteliér Jiroušek, majitel stejnojmenného hotelu, zřídil dokonce přímou autobusovou linku z Jungmannova náměstí až ke svému hotelu a později provoz rozšířil i do Modřan.

Víze o historii okolí školky zde.