Skutečně zdravá strava

Monty Svět

Skutečně zdravá strava

Dětem je ve školce podávána skutečně zdravá strava v podobě Bio potravin, sezónního ovoce a zeleniny, kvalitních výrobků od farmářů.

Sladkosti nahrazujeme například nesířeným sušeným ovocem. Vyrábíme si domácí musli, které sladíme kvalitní čokoládou, pečeme si vlastní chléb, jíme máslo ne margaríny.

Obědy jsou dováženy firmou www.gastrovondracek.cz. Tato firma a sám pan Vondráček denně dohlíží na kvalitu jak přípravy tak i masa. Zakládá si na domácích surovinách a kvalitních potravinách.

Ranní  a odpolední svačinyjsou formou bufetu, děti mají na výběr z pečiva (slané, sladké), nátěrek (máslo, pomazánka), šunka, sýr, čerstvé ovoce a zelenina (dle ročního období)

Naší velkou inspirací je paní PharmDr. Margrit Slimáková a její zdravá kuchyň. 

 

Neupřednostňujeme žádnou dietu, jíme zdravě z kvalitních lokálních a sezónních potravin. Držíme se teorie, že základem zdravé stravy a prostředkem k optimální hmotnosti jsou kavlitní přirozené potraviny.

Součástí školního vzdělávacího programu, jsou pravidelné workshopy zaměřené na vhodné stravování. Učíme se o těle a jeho funguvání, svačinky si děti dělají sami tudíž prakticky vyzkouší jak dobré a lehce vyrobitelné mohou být.