Food

Monty World

Food

Dětem je ve školce naservírována opravdu zdravá strava v podobě biopotravin, sezónního ovoce a zeleniny, kvalitních produktů od farmářů.

Sladkosti nahrazujeme nesířeným sušeným ovocem. Vyrábíme domácí müsli, které osladíme kvalitní čokoládou, pečeme si vlastní chleba, jíme máslo a margaríny.

Obědy dováží společnost www.gastrovondracek.cz. Tato společnost a pan Vondráček denně dohlíží na kvalitu přípravy i masa. Základem jsou domácí suroviny a kvalitní jídlo.

Dopolední svačiny řešíme cereáliemi od společnosti https://www.lepsislozeni.cz/

Naší velkou inspirací je paní PharmDr. Margrit Slimáková a její http://www.zdravakuchyn.cz/. Více o autorovi https://www.margit.cz/.

Nepreferujeme žádnou dietu, jíme zdravě z kvalitních místních a sezónních potravin. Držíme se teorie, že základem zdravé výživy a prostředky k optimální hmotnosti jsou kvalitní přírodní potraviny.

Součástí školního vzdělávacího programu jsou pravidelné workshopy zaměřené na vhodné jídlo. Učíme se o tělo a jeho fungování, děti si vyrábějí vlastní svačinky, takže si prakticky vyzkoušeli, jak dobré a snadné je udělat.